Přejít na obsah
Jak na severský styl u vás doma

Jak na severský styl u vás doma

V ulivilu věříme, že severský styl není jen způsobem zařízení interiéru, ale také způsobem života. Vyznačuje se jednoduchostí, udržitelností, respektem k přírodě, společenským souzněním. Je to životní filosofie, která se snaží vytvořit prostředí, ve kterém se budete cítít šťastní. A ve kterém budete chtít sdílet okamžiky i dlouhé chvíle se svým okolím. Podívejte se, jak si doma udělat malou Skandinávii.

Příroda na prvním místě

Důležitou součástí severského stylu jsou přírodní materiály, které přinášejí do interiéru teplý a autentický pocit. Klíčovým prvkem je dřevo – dub, borovice, bříza nebo jedle, které se často používají pro nábytek a podlahy. Dále pak textilní materiály jako vlna, juta, len či kůže. A v neposlední řadě kámen, který nachází uplatnění nejen jako stavební materiál ve zdech, dlažbách či krbech, ale také jakou součást designové výbavy.

Kolekce Kámen
Prozkoumejte naši elegantní, minimalistickou a nadčasovou kolekci Kámen. 

Všechny barvy severu 

Skandinávský styl je známý pro svou jasnou a světlou paletu barev. Základ tvoří bílá, která dodává na pocitu prostornosti a rozjašnuje interiér. Často je doplňována neutrálními barvami jako šedá, béžová a krémová. Pro kontrast v zařízení hrají roli ale také akcentované přírodní nebo pastelové barvy, jako je modrá, tmavě zelená, hnědá, oranžová nebo šedozelená.

Kolekce Cákanec
Rozjasněte svůj jídelní stůl s hravými talíři, hrnkami a miskami Cákanec. 

 

Minimalismus jako životní cesta

Jednoduchost, to je oč tu běží. Hledejte ji všude, kde je to možné. Vybavte si domácnost fuknčími, neutrálními věcmi s čistými liniemi, které respektují prostor a světlo. A pamatujte, že méně je více. Proč mít třicet různých talířů, když jste u stolu většinou jen ve čtyřech? Postačí vám jeden set v jemných a přirozených odstínech, který se hodí pro každou příležitost.

Kolekce Zrnko

Zkombinujte talíře Zrnko v různých barvách a vneste do své domácnosti sofistikovanou svěžest. 

 

Věci s příběhem

Váš domov by měl odrážet vaši osobnost. Pokud se chcete naladit na vlnu severského způsobu života, hleďte spíše na kvalitu než kvantitu. Zajímejte se o původ produktů, které si pořizujete, způsob jejich výroby, a to, jak se chovají k životnímu prostředí. Protože jak jsme již zmínili, severský styl nás učí, že pravá krása spočívá ve své jednoduchosti a v harmonickém spojení s přírodou.

Blog

Přečtěte si, jak vyrábíme keramiku ulivilu

Ať už se rozhodnete uplatnit principy skandinávského stylu v celé domácnosti nebo jen ve vybraných částech, buďte otevření. Sdílejte čas u dobrého jídla, pití čaje nebo večerního posezení s blízkými. Tak si ho totiž užijete nejvíc.Drawer Title
Pojďte dál a buďte jako doma. Dáte si cookie?

Abychom vám návštěvu v ulivilu co nejvíce zpříjemnili a poskládali pro vás nabídku přímo na míru, potřebujeme k tomu váš souhlas.

Podobné produkty